Top 10 Yatırım Yapılan ICO

Çin’in ICO ‘ları halkı için tehlikeli görmesi ve yasaklaması nedeni ile bitcoin ve altcoin fiyatlarında ciddi bir düşüş yaşanmıştı. Kısa sürede toparlanan fiyatlar aynı zamanda ICO ‘lara da yansıdı. Innitial Coin Offering kısa ismi ile ICO bugüne kadar ki en hızlı büyüyen yatırım alanlarından biri haline geldi.

Hala üzerinde tartışmalar devam ediyor olsa da netice olarak bugüne kadar ki ICO ‘ların ticaret hacmi 2 milyar $ ulaşmış durumda. Sadece ICO anlamında bu istatistiklere ulaşan kripto para sektörü potansiyelini git gide büyütüyor.

Elbette ICO pazarının bu kadar genişlemesi bir takım güvenlik sorunlarını beraberinde getiriyor. Tanınmamış bir ekip ile ve sahte projeler üreten bir takım dolandırıcılar bu pazardan pay almaya çalışıyor. ICO ‘nun ilk çıktığı dönemlere göre yatırımcı kısmen daha bilinçlenmiş olsa da hala yanılma ihtimali bulunuyor.

Bu ihtimali göz önünde bulundurarak yatırımlarımızı sonuna kadar araştırarak gerçekleştirmek durumundayız. Ayrıca tek problem bu değil. Üretilen proje gayet ciddi ve dolandırıcılık üzerine kurulmadığı halde ICO yatırımı yaptığınız firma kısa sürede batabilir. Bu da yatırımınızı kaybetmenize neden olur. Bu tür riskleri bilerek ico yatırımı gerçekleştirmeniz gerekir.

Şimdiye kadar gerçekleşen ICO ‘larda en yüksek yatırımı alan ilk 10 ICO ‘yu bulabilirsiniz.

ICO

 

 

 

Görsel Kaynak : http://coin-turk.com

Rose Trader

İş hayatıma çok küçük yaşlarda ticaret yaparak başladım. Bilgisayar Mühendisliği eğitimi alıp bu alanda aktif çalışma yaşantımı devam ettirmekteyim. Ancak ekonomi piyasalarının istatistiksel dünyası ile tanışmam akabinde Yüksek lisansımı Ekonometri alanımda yapıp bu yönde yeni yatırımcılara eğitmenlik ve danışmanlık da yapmaktayım.

Bir cevap yazın