Siacoin Nedir

Siacoin merkezi bir otoriteye bağlı kalmadan kurumsal ya da kişisel verileri depolayabileceğiniz ve bunu blok zincir teknolojisi ile yapan ilk platformdur. Siacoin ‘in teknolojisi, geleneksel bulut depolama sağlayıcılarına nazaran daha güvenilir ve düşük maliyetli bir veri depolama pazarı oluşturmak adına  dünya çapında kullanılmayan sabit disk kapasitesini hizmete sunmaktadır.

Şu ana kadar toplamda 150 TB ‘lık veriye ev sahipliği yapan sia yeni dönemde de bu rakamı katlayarak devam edecek gibi görünüyor.

 

Siacoin Özellikleri

Sia, kişisel ya da kurumsal dosyalarınızı merkezi olmayan bir ağda şifreleyerek ve dağıtır. Özel şifreleme anahtarlarınıza sahip olduğunuz sürece kontrol tamamen sizin elinizdedir. Günümüz teknolojisindeki klasik bulut depolama sağlayıcılarının aksine, hiçbir şirketin veya üçüncü tarafın dosyalarınıza erişmesi ya da bunları denetlemesi mümkün değildir.

Ortalama olarak, Sia’nın merkezi olmayan bulut depolama maliyeti mevcut markalaşmış bulut depolama sağlayıcılarından% 90 daha düşüktür. Örneğin, 1TB dosyaların Sia’ya kaydedilmesi ayda 2 $, Amazon S3’de ise 23 $ ‘dır.

Sia, yedekleme noktalarını tüm dünyadaki düğümlere dağıtır ve saklar; tek bir başarısızlığı ortadan kaldırır ve geleneksel bulut depolama sağlayıcılarına rakip olan çalışma süresini sağlar.

Siacoin blockchain alt yapısı kullanarak, ana sunucuların işiniz için rekabet ettiği ve mümkün olan en düşük fiyatlara yönlendiren merkezi olmayan bir depolama alanı yaratıyor. Kiracılara yani ana sunucularını sisteme dahil edenlere, mining ve ticarete açık Siacoin ‘leri kullanmaları karşılığında ödeme yapılır.

 

siacoin

 

Siacoin Teknolojisi

Siacoin ‘in bilinen cloud backup servis çözümlerine nazaran sadece uygun maliyetli değil aynı zamanda çok daha hızlı olduğunu söylemekte mümkün. Son kullanıcıların bizzat yaptığı yedeklemeleri incelediğimizde 11 Gb’lık bir veriyi 2,5 saat gibi kısa bir sürede siacoin sunucularına depolayabildiklerini görüyoruz.

Çekirdek ekibin katkılarının yanı sıra yaklaşık 20 topluluk üyesi v1.3.1 sürümüne katkıda bulunmuştur. Bu gerçekten önemli ve heyecan verici. Açık kaynaklı bir proje olan Sia’ya, katkıda bulunan katılımcıların sayısı gün geçtikçe artıyor. Sia ailesi gerçek bir depolama platformu haline gelirken katkıda bulunan tüm kullanıcı ve madencilere yenilikçi uygulamalar inşa edeceklerini söylüyor.

Yılın başında Siacoin topluluğu sosyal kanallarda yaklaşık 5.000 kullanıcıdan oluşuyorken, bugün bu rakam 110.000’in üzerine çıkmış durumda. Çok ciddi bir yatırımcı kitlesi edinmekle birlikte teknolojik olarak da destek olan kişilerin büyüdüğünü görebiliyoruz.

 

siacoin ozellikleri

 

 

Siacoin Şirketi

Sia ‘nın ana şirketi olan Nebulous Inc’dir. Nebulous, Sia Core ekibine istihdam sağlamakla birlikte Sia’nın gelişimi için girişim sermayesi desteğini de sağlamaktadır.

Nebulous, Obelisk madencilik donanımını geliştiren yan kuruluş olan Obelisk , Inc’in ‘de sahibi . Şimdiye kadar Nebulous’un merkezinde, Boston şehir merkezinde 280 Kongre Stesinde bulunan Raptor Group ofisleri bulunmaktadır.

Raptor, risk sermayesi yatırımcılarından biridir. Kendi ofisimiz olmadığından, çalışmalarımızın çoğunu bir evden yapıyoruz (Silikon Vadisi TV şovuna benzer şekilde). Nebulous ekibi yakın zamanda Batterymarch Caddesi üzerindeki Boston şehir merkezine, kendi ofislerine taşınıyor olacaklar. Hem Sia Çekirdek ekibi hem de Obelisk ekibi yeni ofisini temel alacak.

Ocak 2017 ‘de yaklaşık 5 milyon $’lık bir pazarı varken şu an ki pazar payı 900 milyon$. Ve gelişmeye devam edecekleri aşikar gibi görünüyor.

Rose Trader

İş hayatıma çok küçük yaşlarda ticaret yaparak başladım. Bilgisayar Mühendisliği eğitimi alıp bu alanda aktif çalışma yaşantımı devam ettirmekteyim. Ancak ekonomi piyasalarının istatistiksel dünyası ile tanışmam akabinde Yüksek lisansımı Ekonometri alanımda yapıp bu yönde yeni yatırımcılara eğitmenlik ve danışmanlık da yapmaktayım.

Bir cevap yazın