Poloniex incelemesi

Poloniex A.B.D merkezli bir kripto para borsası. Dışarıdan, hiç ya da az araştırma gerçekleştiren bir çok yatırımcı adayı, sadece bitcoin borsalarının olduğunu ve buna paralel olarak poloniex gibi sitelerde yalnızca bitcoin alıp satabileceklerini düşünüyor. Halbuki poloniex 70+ kadar altcoin ‘e de ev sahipliği yapmaktadır. Akıllara gelen poloniex nasıl üye olunur? Poloniex güvenilir mi? poloniex kimlik doğrulama nasıl yapılır? gibi standart sorulara aşağıda cevaplar vermeye çalışacağız. 

 

Poloniex

Poloniex üzerinden birçok farklı altcoin alabilir ya da satabilirsiniz. İddiaları o dur ki, poloniex yaptığınız yatırımları vadeli hesaplarda tutmadan doğrudan hesap olarak tutuyorlar. Elbette bunu bilebilmenin biz yatırımcılar açısından pek yolu yok gibi. Yani bu duruma güvenebilir ya da inanmayabiliriz.

Poloniex

Ancak yatırımcı iç güdüsel olarak yatırımları doğru şekilde geri iade ettikleri müddetçe bir problem olmadığı kanaati taşır. Nitekim şimdiye kadar bir kaç gecikme ve sorun yaşanmış olsa da genel manada poloniex yapılan transaction ‘ları başarılı şekilde işlemiş bulunuyor.

Rutin ve devamlı bir problem yaşatma durumu poloniex ‘te yok diyebiliriz. Nitekim birçok finans kuruluşu ve yayıncısı gözünde de poloniex en önemli dijital para borsalarından biri konumunda.

 

Poloniex Nasıl Üye Olunur ?

Poloniex tıpkı Türkiye bitcoin borsaları gibi ilk etapta üyelik bilgilerinizi doldurmanızı ister. Ülke, e-posta, şifre gibi bilgilerinizi doldurduktan sonra üyelik onaylama işlemini gerçekleştirirsiniz. Sonrasında da yine Türkiye’de olduğu gibi bir kimlik ve adres doğrulama işlemi söz konusu.

Kimlik bilgilerini doğrulama işlemini yapmak zorunda mıyım? şeklinde bir soru geliyorsa aklınıza bu sorunun cevabı, hayır. Kimlik doğrulama yapmak zorunda değilsiniz. Ancak günlük işlem limitleriniz kimlik doğrulama yapmadığınız takdirde çok düşük olacaktır.

Yeni başlayanlar için aslında önerilen bir yöntem. Neticede yatırımın nasıl yapılacağını, platformu ve piyasayı öğrenebilmek adına hem de güvenilirliği tartmak adına avantaj sağlayabilir.

 

poloniex nasil uye olunur

 

Poloniex Güvenilir mi?

Poloniex kendilerinin ifadesi ile 365 gün boyunca 7/24 sunucularının hack ‘lenmemesi için destek ekibi bulunduruyor. Şüpheli bir durum sezdiklerinde bu görevliler tespit edilen şüpheli faaliyeti sonlandırmak ve problem yaşanmamasını sağlamakla görevliler.

Bunun haricinde poloniex yatırımcıların satın aldıkları kripto paraların büyük bölümünü offline cüzdanlarda tutuyor. Aktif ticaretin sürebilmesi için gerekli gördüğü kadar tutarı piyasada tutuyor. Bu sayede güvenlik önlemleri aşılıp sunuculara erişim sağlansa bile yatırımların büyük bölümü güvende kalabiliyor.

 

Poloniex Kullanımı :

Poloniex, ilk etapta kullanıcılarına karışık gibi görünse de bir kaç işlemden sonra rahatlıkla anlaşılabilir bir arayüze sahip. Diğer borsaların çoğunda bulunmayan bazı özellikleri ise şöyle;

1- Takas işlemi : Yatırımcılar kendi aralarında dijital para takası gerçekleştirebiliyor.

2- Borç ya da Kredi verme : Bir başka enteresan özellik ise kredi verme. Kredi verebilir ya da bir kişiden kredi alabilirsiniz. Ve krediyi yine poloniex ‘te değerlendirebilirsiniz.

 

Poloniex Son Dönemde Yaşanan Aksaklıklar :

Son dönemde poloniex yatırımcılarının özellikle destek ekibi ile ilgili ciddi sıkıntılar yaşadığı biliniyor. Birçok konuda geç aksiyon alınırken işlem hacimleri de ciddi oranda düşmüş durumda. Poloniex ‘in bazı server ‘larının hacklendiği de biliniyor.poloniex incelemesi

Söyledikleri gibi yatırımların büyük bölümünü offline cüzdanlarda tutmasalar ciddi sıkıntılar yaşayacaklardı. Nitekim cüzdan da tutmadıkları kısım için bile bu hack girişimi sırasında önemli aksaklıklar yaşandı. Herşeye rağmen en sık kullanılan kripto para borsalarından biri olmaya devam ediyor.

Özet olarak poloniex en yaygın kullanılan dijital para borsalarından biri. Ama hangi borsayı kullanırsak kullanalım kendi tedbirlerimizi mutlaka almak durumundayız.

Rose Trader

İş hayatıma çok küçük yaşlarda ticaret yaparak başladım. Bilgisayar Mühendisliği eğitimi alıp bu alanda aktif çalışma yaşantımı devam ettirmekteyim. Ancak ekonomi piyasalarının istatistiksel dünyası ile tanışmam akabinde Yüksek lisansımı Ekonometri alanımda yapıp bu yönde yeni yatırımcılara eğitmenlik ve danışmanlık da yapmaktayım.

Bir cevap yazın