Moskova Borsasında Kripto Para Ticareti

Rusya borsası Moskova menkul kıymetler ‘de kripto para ticareti dönemi başlıyor. Hisse senetleri, tahviller, bonolar, değerli metaller gibi birçok yatırım aracının alım satımını gerçekleştiren borsa da kripto para ticareti de yapılabilecek. 

Moskova borsası bitcoin ve diğer belirlenen altcoin ‘lerin alım satımını gerçekleştirmek üzere gerekli alt yapıyı hazırlamaya çalışıyor. Üyeleri arasında finans uzmanları, bilişimciler ve hukukçular olan grubun ilgili alt yapıyı hazırlamak konusunda önemli yol kat ettikleri belirtiliyor.

Daha önce de Rusya Devlet başkanı Vladimir Putin ‘in Ethereum kurucusu Butterin ‘i kabulü sırasında bu tür konularında masaya yatırıldığı biliniyordu. Ancak Rusya maliye bakanı tarafından yapılan açıklamada önemli başlıklara yer verildi.bitcoin rusya

Kripto para ticareti için bir platform alt yapısı oluşturmaya çalışıyoruz. Hükumet olarak bitcoin ve belirlenen altcoin ‘leri birer finansal varlık olarak kabul ederek gerekli ticareti gerçekleştirmek istiyoruz.”

St. Petersburg menkul kıymetler borsasının da, Moskova ‘yı izleyerek benzer bir atılım için harekete geçtiği ve kripto para piyasasına adım atmak istediği belirtiliyor.

Rusya hükumeti dijital para birimlerine en çok destek veren hükumetlerden. Bu desteğin en önemli meyvesi ise Ethereum olarak görünüyor. Bitcoin ‘in en önemli rakibi konumundaki ethereum çok ciddi gelişmelere gebe gibi duruyor.

Rose Trader

İş hayatıma çok küçük yaşlarda ticaret yaparak başladım. Bilgisayar Mühendisliği eğitimi alıp bu alanda aktif çalışma yaşantımı devam ettirmekteyim. Ancak ekonomi piyasalarının istatistiksel dünyası ile tanışmam akabinde Yüksek lisansımı Ekonometri alanımda yapıp bu yönde yeni yatırımcılara eğitmenlik ve danışmanlık da yapmaktayım.

Bir cevap yazın