Monetha Altcoin Yıldızı Olabilir

Monetha, Ethereum alt yapısını kullanarak kusursuz bir mobil ödeme hizmeti sunmayı hedefliyor. Piyasadaki emsallerine nazaran blockchain veri tabanını kullanıyor olması nedeni ile daha hızlı, daha güvenilir ve daha uygun maliyetler de hizmet verebilecekler.

Monetha, Şirket 2017 ocak ayında kurulmuş genç bir şirket. Hedefleri doğrultusunda mayıs 2017 ‘ye kadar gerekli geliştirmeleri tamamlamış projeyi ICO ( innitial coin offering ) seviyesine kadar getirmiş durumdalar.

Monetha, merkezi bir otoriteye bağlı kalmaksızın doğrudan alıcı ve satıcıyı birleştirecek bir sistem olması nedeni ile gönderim ve alımlar oldukça hızlı şekilde gerçekleşecek.

monetha

Monetha ‘nın gönderim hızı şirket kurucusu Andrej Ruckij ve IT yetkilisi Justas Pikelis ‘in iddialarına göre standart bir visa ve mastercard işlemine nazaran 10.000 x daha hızlı olacak.

 

Monetha tipik bir kripto para birimi gibi, arka planda merkeziyetçi bir otoriteye sahip olmayacağı için doğrudan alıcı ve satıcıyı buluşturmayı bu sayede de işlemlerin en hızlı şekilde halledilebileceğini ön görüyor.

Özellikle E-ticaret ödeme Dünya’sına farklı bir bakış açısı getireceklerine eminler. Bu eminliğin bir başka nedeni de e-ticaret yapan sitelere ethereum ile ödeme sunacak olmaları. Ethereum ‘daki potansiyeli görüp ona yönelik bir proje çıkarmış görünüyorlar.

Monetha‘nın bir başka özelliği ise aradaki komisyonların da çok daha uygun olacağı. Hali hazırda olan sistemlerin ortalama her işlemden %2 ila %10 oranında kesinti sağladığını belirten yetkililer, monetha ‘da bu komisyonun da %1.5 seviyesinde olacağını belirtiyor.monetha altcoin

Ethereum alt yapısını kullanıyor olmaları nedeni ile de güvenlik konusunda oldukça agresifler. Bütün işlemlerin loglanarak şeffaf bir şekilde kullanıcılara sunulacağı ve monetha ‘nın tüccarlar ile alıcılar arasındaki güven problemini minimuma indirecek şekilde tasarlanmış durumda.

Monetha ‘da gerçekleşecek her işlem ethereum blok zincirine işlenecek şekilde tasarlandığından alıcı ya da satıcılar, hak talebinde bulunabilir, dosyalama, derecelendirme ve olay görüntüleme gerçekleştirebilirler.

Yukarıda da belirttiğimiz üzere Monetha ICO ( fonlama ) seviyesine gelmiş durumda. 31 Ağustos ‘ta arz olunacak. Hedeflenen şirket değeri 2019 başına kadar 5,5 Milyon €.  Hedeflerinin tamamını görmek ve sosyal mecralarda monetha ‘yı takip edebilmek için web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

 

ICO yayınlanan altcoin ‘leri takip edebileceğiniz siteler :

https://www.ico-list.com/

https://cyber.fund/radar

 

 

Görsel Kaynak : https://www.monetha.io/

Rose Trader

İş hayatıma çok küçük yaşlarda ticaret yaparak başladım. Bilgisayar Mühendisliği eğitimi alıp bu alanda aktif çalışma yaşantımı devam ettirmekteyim. Ancak ekonomi piyasalarının istatistiksel dünyası ile tanışmam akabinde Yüksek lisansımı Ekonometri alanımda yapıp bu yönde yeni yatırımcılara eğitmenlik ve danışmanlık da yapmaktayım.

Bir cevap yazın