Kredi Kartı ile Bitcoin Nasıl Alınır ?

Günümüzde çok sevmesek de vazgeçemediğimiz bir alışkanlık haline geldi kredi kartları. Bitcoin ile ilgilenenlerde haliyle Kredi kartı ile bitcoin nasıl alınır ? diye merak etmekteler. Bitcoin ‘in nasıl alınacağına dair bir makale yayınlamıştım. ( Makale için tıklayınız…) Ancak kredi kartı ile bitcoin nasıl alırız bu konuya değinmemiştim. Sık gelen talep doğrultusunda aşağıda bu sorunun da cevaplarını bulabilirsiniz.

Kredi Kartı ile Bitcoin Nasıl Alınır ?

Aslında kredi kartı ile bitcoin almayı, yüksek olmasa da komisyon ücreti kesiliyor olması nedeni ile pek de tavsiye etmiyorum. Ancak nakit bulundurmak günümüzde ülkemizde zor hale geldiği için maalesef bu konunun da bilinmesi önemli. Kredi kartı ile bitcoin alımında dikkat etmemiz gereken ilk nokta satın alım yapacağınız firmaların güvenilir olması. Bu konuda size iki firma önereceğim.

1- Bitit : Bitit 50 farklı ülkeye hizmet veren Fransa menşeili bir bitcoin borsası. 2015 yılında kurulan bitit aynı zamanda birçok farklı para bitit

biriminde bitcoin ‘inizi bozdurabilme imkanı da veriyor. Sadece 10 dakikada bitcoin sloganıyla yola çıkan bitit kredi kartı ile bitcoin alım yapılabilen ender firmalardan.

 

Kredi kartı ile bitcoin almak

Elbette kredi kartı ile bitcoin satın almak isteyenler için bazı komisyonlar uyguluyor. Bu yazıyı kaleme alırken günce komisyon oranları %8,9 idi. Buradan satın aldığınız bitcoin ‘i istediğiniz bir bitcoin borsasına ya da şahsi cüzdanınıza aktarabiliyorsunuz.

Her resmi bitcoin borsası gibi kimlik ve kart doğrulaması yapmanız gerekiyor. Özellikle kredi kartı ile işlem yapılabiliyor olması bu konuyu daha elzem hale getiriyor.

Hangi Borsadan Kredi Kartı ile Bitcoin Alınır

2- Cex.io : Cex.io ‘da tıpkı bitit gibi kredi kartı ile bitcoin almanızı sağlayan bir borsa. Cex.io ‘nun menşei ise Birleşik Krallık. Cex.io ‘nun en büyük avantajı komisyonların daha düşük olması.cex.io

Kredi kartı ile bitcoin almak isteyen bir yatırımcı cex.io sadece %3.5 + 0,25 $ gibi bir komisyon almakta. Kullanım oranının ve memnuniyetin biraz daha fazla olduğunu söyleyebiliriz. Cex.io ‘da aynı şekilde kart doğrulaması ve kimlik doğrulamasına önem veriyor. Hatta bu doğrulamaları düzgün yapabilmeniz için sizlere klavuz dahi sunuyor.

Cex.io ‘nun farklı bir hizmeti de 1:2 1:3 kaldıraçlı olarak işlemler yapmanıza da olanak tanıyan bir firma olması.

Sonuç olarak kredi kartı ile alış veriş yapılabilir. Lakin unutulmaması gereken en önemli nokta komisyon ücretlerine dikkat etmemiz.

 

 

Görsel Kaynak : https://cex.io/https://bitit.io , http://www.bitcointurk.co

Rose Trader

İş hayatıma çok küçük yaşlarda ticaret yaparak başladım. Bilgisayar Mühendisliği eğitimi alıp bu alanda aktif çalışma yaşantımı devam ettirmekteyim. Ancak ekonomi piyasalarının istatistiksel dünyası ile tanışmam akabinde Yüksek lisansımı Ekonometri alanımda yapıp bu yönde yeni yatırımcılara eğitmenlik ve danışmanlık da yapmaktayım.

Bir cevap yazın