İsrail ICO Yatırımlarını Kontrol Edecek

İsrail Hükumeti, takibi yapılamayan ico yatırımları hakkında düzenleme kararı aldı. İsrail menkul kıymetler kurumu başkanı Prof. Hauser’in başkanlığını yapacağı bir komite kuruldu. Bu komitenin temel amacı ico ‘ların İsrail vatandaşları için güvenilir olup olmadığını araştırmak.

Bununla birlikte bitcoin tarafında da diğer ülkelerle ortak araştırmalara imza atacak olan komite, bitcoin ‘in legalitesini ve işlem analizlerini gerçekleştirmeye çalışacak.

Komitenin hedefi ise alternatif finans kanallarını ve teknolojik yenilikleri tespit ederek, İsrail ‘li vatandaşları denetlenemeyen finans kaynaklarından korumak olacak.ico nedir

Bildiğiniz gibi daha önce ikili opsiyon yatırımlarının tamamını ülke bünyesinde yasaklamış ve vatandaşlarına bu yatırım kanalının güvenilir olmadığını iletmişlerdi.

Şimdi de bitcoin ve altcoin ‘lere daha temkinli yaklaşılması gerektiğini belirtiyorlar. Ico ‘lar kontrol edilebilir hale geldiği sürece herhangi bir tehdit teşkil etmeyecek.

Ancak kontrolden çıkması gibi bir endişe taşımaları nedeni ile bu tür çalışmaların kaçınılmaz olduğunun farkına varmış durumdalar. Elbette tek sebep kontrol mekanizması değil.

Daha önce israilli yatırımcılar tarafından yapılan bazı altcoin ico yatırımlarında gerekli güvenlik önlemlerinin alınmaması ve bu sebeple yatırımlarının bilgisayar korsanları tarafından ele geçirilmesi bu tür önlemler almaya sürükleyen sebeplerden bir diğeri.

Rose Trader

İş hayatıma çok küçük yaşlarda ticaret yaparak başladım. Bilgisayar Mühendisliği eğitimi alıp bu alanda aktif çalışma yaşantımı devam ettirmekteyim. Ancak ekonomi piyasalarının istatistiksel dünyası ile tanışmam akabinde Yüksek lisansımı Ekonometri alanımda yapıp bu yönde yeni yatırımcılara eğitmenlik ve danışmanlık da yapmaktayım.

Bir cevap yazın