İnternetten Para Kazanmak (1- Blogging)

bloggingArkadaşlar sizler için bir yazı dizisi hazırlamaya karar verdim. Web tarayıcılar üzerinde yaptığım araştırmalar neticesinde en sık aranan kelime gruplarının başında internetten para kazanmak geliyor. Peki nasıl internetten para kazanılabilir? İnternetten para kazanma yöntemleri nedir? Güvenilir midir? gibi soruların yanıtlarını bulacağımız bir yazı dizisi olacağını ümit ediyorum. Adsense ile para kazanmak, google ile para kazanmak, blog yazarak para kazanmak, Blog Nasıl oluşturulu

Kıymetli dostlar öncelikle internetten para kazanmanın bir çok yöntemi bulunmakta. Ama bunu yapabilmek için bazı erdem ve yetenekleri bünyenizde bulunduruyor olmalısınız. Örneğin disiplin;

Evet Disiplin bu platformda başarılı olmanın en önemli ayrıntılarından. Belki de en önemlisi. Sizlere anlatacağım hangi yöntemi benimserseniz benimseyin disiplinsiz başarılı olma ihtimaliniz bulunmuyor. Diğer bir konu sabır; Sabır ile disiplini birleştirdiğiniz takdirde yine internetin nimetlerinden kendinize katma değer katabilirsiniz.

Bu girizgahı yaptıktan sonra para kazanma yöntemlerine geçebiliriz.

1- Blogging : internetten para kazanabileceğiniz ilk yöntem herhangi bir ya da birden fazla konuda blog oluşturmak ve blog yazarlığı yapmak. Oluşturduğunuz blog’u özgün içerikler ile donatıp uzun süre sitenize aynı oranda yazı yazmalısınız. Aynı orandan kast ettiğimiz şey, örneğin her gün belirlediğiniz bir konu hakkında bir yazı yayınlayın. Günde sadece bir yazı yazmanız senede 365 yazı yazmanız anlamına gelmektedir. Elbette vaktiniz olması halinde bu rakamı 2 ‘ye ya da 3’e çıkarabilirsiniz. Bunu yapmanız halinde belirlediğiniz konuda en özgün ve kapsamlı içeriğe sahip sitelerden biri olursunuz 1 yılın bitiminde. Mesela blog’unuz çiçekler ile ilgili olsun. Arama motorlarında çiçekler ile ilgili bir arama yapıldığında sizin sitenizinde yukarı sıralara tırmanması içten bile olmayacaktır. Peki parayı nasıl kazanacaksınız?

Bildiğiniz üzere hit alan sitelere google başta olmak üzere bir çok şirket reklamlar vermektedir. Bu reklamların gerek görüntülenmesi ve gerekse tıklanması başına ücret kazanıyorsunuz. Yani oturduğunuz yerden para kazandıran ender sistemlerden biridir blog oluşturmak. Sizlere tavsiyem günde sadece 15 dakikanızı ayırarak yapabileceğiniz bu işe ağırlık vermenizdir. Belki 5-6 ay kadar size ciddi kazanımlar getirmeyebilir. Ancak siteniz hit almaya başladığında artık istemeseniz de kendinize ciddi katma değer oluşturduğunu göreceksiniz.

Farklı bir takım durumlarda söz konusu olabiliyor. Çok başarılı olmanız halinde blog’unuzu yazdığınız konudaki sektör liderleri blogunuzu ciddi rakamlar ödeyip satın da alabiliyorlar. Bu olabilir mi demeyin!!! Bu yazıyı okuyorsanız zaten arayış içerisindesiniz demektir. Ve denediğinizde size herhangi bir kayıp yaşatmayacak bu sistemi kesinlikle denemelisiniz. Bilgi birikiminizi yazıya dökmek size ne kaybettirebilir ki? Sizde blog yazarak başarılı olabilirsiniz.

Ücretsiz Blog sitesi nasıl kurulur : 

Gmail bir mail hesabı edinin. Var ise mevcut hesabınız ile https://www.blogger.com ‘a girerek bir ücretsiz blog sayfası oluşturun. Blog’unuzun başlığını yazı yazacağınız konu ile paralel bir kelimeden türetin. Size uygun olan temanızı seçin. Ve sonra yazılarınızı paylaşmaya başlayın. Google’ın seo kurallarına uymaya dikkat edin. Bir çok seo bilgisi veren yazı olduğundan buraya uzun uzun seo ile ilgili detaylar paylaşmayacağım. Tek cümle ile seo oluşturduğunuz site ya da blog’un aramalarda üst sıralarda gösterilmenize yaramaktadır.

Rose Trader

İş hayatıma çok küçük yaşlarda ticaret yaparak başladım. Bilgisayar Mühendisliği eğitimi alıp bu alanda aktif çalışma yaşantımı devam ettirmekteyim. Ancak ekonomi piyasalarının istatistiksel dünyası ile tanışmam akabinde Yüksek lisansımı Ekonometri alanımda yapıp bu yönde yeni yatırımcılara eğitmenlik ve danışmanlık da yapmaktayım.

Bir cevap yazın