İnternetten Para Kazanma (3-HYIP)

high yield investmen programEvet arkadaşlar bugün internetten para kazanma yazılarımıza devam ediyoruz. İnternetten para kazandıran 2 yolu daha önceki yazılarımızda anlatmıştık. Şimdi de internette reklam paketi satın alarak zaman içerisinde kar sağlayabileceğiniz bir yöntemden ve şirketlerden bahsediyor olacağım. HYIP nedir? Birazda ondan bahsetmeye çalışacağız.

Öncelikle HYIP ‘high yield investment program‘ Yüksek getirili yatırım programı.

Kıymetli dostlar internette bir çok site sizlerin üye olması ve reklam paketi satın almanız akabinde, zamana yayarak size geri ödemeler yapar. Örneğin 10$ ödeme yapıp bir reklam paketi satın alırsınız ve verilen reklama ortak olursunuz. 10 $’ınız değerlenir ve her şirketin belirlediği karlılık oranında size aylık ödemeler yapılmaya başlanır. İnternet ortamında bu sistem git gide yayılmaktadır.

Ben bu sistemin size iç yüzünü avantajlarını ve dezavantajlarını anlatacağım. İlk önce avantajları ile başlayalım. Eğer iyi ve karlı bir şirket tercih ettiyseniz kısa vadede referanslar bularak çok ciddi rakamlara ulaşabilir ve karlı bir yatırım yapmış olursunuz. Paranızı 1 yıl içerisinde 10’a 20’ye katlayabilirsiniz. Aslında yatırımcı bulmak dışında hiç birşey yapmanıza gerek yoktur. Bu da sizin sadece yatırımcı bulmaya odaklar. Oturduğunuz yerden para kazanabilirsiniz. Sistem sizi aydan aya karlı hale getirir. Hele bir de tahmininizden daha fazla yatırımcıya ulaşmışsanız sizden mutlusu yoktur. Sistem basittir. Hem kendi yatırımınızdan ve hemde getirdiğiniz yatırımcının yatırımından para kazanırsınız.

Peki sistemin dezavantajları nelerdir?

Kesinlikle uzun vadeli bir yatırım olarak düşünülmemelidir. Zira bu tarz sistemlerde şirket aldığı yatırımı farklı bir yerde değerlendiremezse daima iflas eder. Düşünebiliyor musunuz? Size her ay giderek artan düzeyde ödeme yapan bir şirket var. Gelirlerini arttırmadan bunun mümkün olma ihtimali yoktur. Nitekim bu işi yapıp 5 yılı aşkın süredir hayatta kalan firma sayısı oldukça az. Hiç bir zaman yüksek meblağlar yatırmanızı önermiyorum. Ama düşük meblağlar ile kesinlikle de girmekten çekinmeyin. Zira sizin için bir fırsata dönüşebilir.

Reklam paketi satın alarak para kazanabileceğimiz siteler ?

Dostlar öncelikle bildiğim, bilmediğim irili ufaklı çok fazla site var. Ben bizim ülkemizde bilinen bir kaçından bahsedeceğim.

http://www.mypayingads.com/ bu işin duayenlerinden olan ve 8 yıldır hala devam eden bir şirket. Bu firma bu işi çok uzun sürelerdir yapan İngiltere menşeili bir şirket. 10$ bile yatırım yapabilirsiniz. Kesinlikle uzun süredir hayatta olması nedeni ile çok güvenilir bir site olduğunu söyleyebilirim.

https://getmyads.com/r/721978?lang=tr Benim de üye olup yatırım yaptığım şirketlerden biri 1.5 yıldır faaliyetlerine devam ediyor. Bir kaç yıl daha devam edeceğini ön görerek yatırım gerçekleştirdim. Mypayingads gibi uzun süre gidip gidemeyeceği meçhul çok fazla rağbet gördü ve yatırımcı sayısı piyasada belkide en fazla olan firmalardan biri. Bu hem avantaj hem de dezavantaj. Gelen parayı iyi değerlendiremezler ise onlar için sıkıntı olacağını öngörüyorum. Ama akıllı yatırımlar onları sektörün en büyüğü de yapabilir. Bu işin dezavantajlarını anlatırken sizleri uyardım ama tekrar uyarıyorum bu şirketler düşük yatırımlar ile kullanılmalı.

http://trafficnetworkads24.com/tr/?r=42059 Getmyads’le kardeş kadar yakın bir site ancak henüz yeni palazlandı. Ve burada da bir miktar yatırım bulunduruyorum. Sizlere de öneririm yeni oluşu getmyads’e benze oluşu onu ileriye taşıyabilir.

http://www.edentraffic.com/ Malta adalarında olan bir başka şirket. Tahmin edeceğiniz gibi paranın vergiye ve mevzuata takılmadığı en nadide yerler adalar. Bizim ülkemizde kıbrıs dışarıda malta vb. bir çok adada vergiye uğramadan ve açıkçası denetlenmeden rahat rahat faaliyet gösterebiliyorlar. Bu normal şartlar altında tasvip etmediğimiz bir davranış lakin bizlerin bireysel yatırımcılar olarak yaptığı tek şey basitçe yatırım yapmak. Burada da uyarımızı yapalım her şirket gibi SCAM olma durumu olan sitelerden biri. Kısa vadede yatırım yapılabilir.

https://www.beonpush.com/ Bu firmada diğerlerinden biraz daha farklı olsa da aslında aynı temele dayanmakta.

Rose Trader

İş hayatıma çok küçük yaşlarda ticaret yaparak başladım. Bilgisayar Mühendisliği eğitimi alıp bu alanda aktif çalışma yaşantımı devam ettirmekteyim. Ancak ekonomi piyasalarının istatistiksel dünyası ile tanışmam akabinde Yüksek lisansımı Ekonometri alanımda yapıp bu yönde yeni yatırımcılara eğitmenlik ve danışmanlık da yapmaktayım.

Bir cevap yazın