İkili Opsiyonlar Elmas Formasyonu

İkili opsiyonlar Elmas Formasyonu geri dönüş formasyonudur. Fiyat hareketlerinin volatil şekilde uzun süre yükselmesi ya da düşmesi sonucu oluşur. Forex ya da ikili opsiyonlar da grafikleri takip ederken Elmas formasyonu oluşması akabinde fiyat hareketleri ters yönde güçlü bir şekilde devam eder. Daima fiyat hareketlerinin geldiği yönden ters yöne çevirilmesini sağlar. Dolayısı ile bir reverse ( geri dönüş) formasyonudur. Elmas formasyonu oluştuktan sonra fiyat hareketleri terse dönmemiş ise işleme girilmemelidir.

Elmas formasyonu nizami şekilde oluşması halinde oluşan dipler birbirinin altında, tepeler ise birbirinin üzerinde kalmaktadır. Ancak bir çok formasyonda olduğu gibi fiyat hareketlerinin çok fazla dalgalanması halinde her zaman nizami şekilde oluşmayabilir.

Elmas Formasyonu Vade seçimi :

5 dakikalık vade de elmas formasyonu oluştu ise 15 dakika

15 dakikalık vade de oluştu ise 30 dakika ve üzerinde işlem açılabilir

Aşağıda elmas formasyonu ile ilgili resimleri bulabilirsiniz.

Rose Trader

İş hayatıma çok küçük yaşlarda ticaret yaparak başladım. Bilgisayar Mühendisliği eğitimi alıp bu alanda aktif çalışma yaşantımı devam ettirmekteyim. Ancak ekonomi piyasalarının istatistiksel dünyası ile tanışmam akabinde Yüksek lisansımı Ekonometri alanımda yapıp bu yönde yeni yatırımcılara eğitmenlik ve danışmanlık da yapmaktayım.

Bir cevap yazın