Haftalık Bitcoin Haberleri

A.B.D ‘den gelen verilere göre Arizona eyaleti Senatosu, 8 Şubat 2018 tarihinde eyalet sakinlerinin vergilerini kripto para birimleri ile ödenmesine olanak tanıyan bir yasa tasarısını onayladı. The Senate Bill 1091 adındaki tasarı, ilk olarak 10 Ocak 2018’de sunuldu.

Senato Finans Komitesi tarafından 24 Ocak’ta 3’e karşı 4 kabul oyuyla kabul edildi. 8 Şubat’ta Arizona Senatosu’ndan 13 ret oyuna karşılık 16 kabul oyuyla geçti. Tasarı, Arizona Temsilciler Meclisi’ne gönderildi.

Tasarı yasalaşırsa Arizona, ABD’de kripto para birimleriyle vergi ödemeleri kabul eden ilk eyalet olacak. Tasarıya göre Arizona Gelir Dairesi, kripto para birimleriyle yapılan ödemeleri 24 saat içinde ABD Doları’na çevirmekle yükümlü.

Kaynak : https://uzmancoin.com

Bloomberg’de yer alan habere göre, hisse senedi ve döviz piyasalarındaki yüzde 20 verginin aksine kripto paralardan elde edilen kazançlar için vergi dilimleri yüzde 15 ila 55 arasında değişecek oranlarda uygulanacak. En yüksek vergi dilimi olan yüzde 55, yılda 40 milyon yen, yani 365 bin doların üzerinde kazanç sağlayanlar için uygulanacak.

Kripto zenginler Japonya’yı terk ediyor Alınan bu karar, henüz uygulamaya geçmemesine karşın şimdiden ülkede bulunan birkaç kripto zenginin Japonya’yı terk ettiği belirlendi. Japonya’yı terk edenlerin büyük bir bölümü, Singapur gibi sermaye kazancına vergi uygulanmayan yerlere gidiyor.

Kaynak : https://uzmancoin.com

 

bitcoin nereden alinir

 

Fransa ve Almanya’dan üst düzey yetkililer, G20 ülkeler grubunun gelecek ay yapılacak bir zirveden önce şifre bozulmaları konulu işbirliğini tartışmaya çağırdı.

Arjantin hükümetine hitaben bir mektupta – şu anda G20 – Fransa maliye bakanı Bruno Le Maire başkanlığını yürüten Alman maliye bakanı Peter Altmaier ve bu ülkenin ilgili merkez bankalarının yöneticileri kripto para birimlerinin etkisiyle ilgili endişelerini dile getirdi.

Yazdıklarından “yatırımcılar için önemli riskler yaratabiliyordu.” Reuters ve Financial Times, mektubun bugün başlarında geldiğini bildirdi. Mektubun “uygun tedbirler” çağrısına işaret etmesine rağmen önerilen tartışmalardan ne gibi bir düzenleme çıkabilir.

Grup, “Belirleyicilerden ve bunların arkasındaki teknolojilerden kaynaklanan yeni fırsatların olabileceğine inanıyoruz” diyen grup şöyle devam etti: “Bununla birlikte, belirteçler yatırımcılar için önemli riskler oluşturabilir ve uygun tedbirler alınmaksızın finansal suçlara karşı savunmasız olabilir. Uzun vadede, finansal istikrar alanında potansiyel riskler ortaya çıkabilir “dedi.

Kaynak : https://www.coindesk.com

Güney Kore’de Bitcoin

Bitcoin Güney Kore kripto para sektöründe, dünyanın epey gerisinde. Kore kripto para ticareti ve özellikleriyle ilgili bir raporda, Koreli Sigorta Araştırma Enstitüsü (KIRI), Bitcoin işlem oranının Japonya’da yüzde 96,9, İngiltere’de yüzde 87,1, Brezilya’da yüzde 84 veya Rusya’da yüzde 83,7 civarında olduğu söyledi. KIRI, tüm rakamların 17 Aralık’ta toplanan verilere dayandığını söyledi.

Aynı gün, Güney Kore, kripto ticaretinin ülkede 3.94 trilyon won (3.61 milyar dolar) bildirdi. Raporda, o gün, bu rakamın, dünya çapındaki kripto para işlemlerinin yüzde 29,8’ini oluşturduğu belirtildi.

Kaynak : https://kriptoparahaber.com

131 yıllık bir şirket, Robert Bosch Venture Capital, IOTA’ya yatırım yapıyor. Firma ayrıca ağın danışma kuruluna katılıyor. Bosch, eski iş modelinden yeni model verilere daha derin bir şekilde girmeyi ve donanımdan kazanç sağlamak istiyor.

Geleceği veri satışında gören Bosch, IOTA ve özerk araçlarını mikro ödenek ve bilgi toplamak için sağlam bir yol olarak görüyor. Güney Kore’nin Taipai şehrini uygulama odaklı bir akıllı kent haline getirmek için IOTA’yı kullanacağı planlar arasında. IOTA ile yeni bir akım başlatmak istiyorlar.

Kaynak : https://kriptoparahaber.com

Fed ve Bitcoin

Birleşik Devletler Merkez Bankası Fed geçtiğimiz günlerde, iki ekonomistinin kripto paralardan bahsettiği bir röportaj yayınladı. Bu röportajda kripto paraların “güvenilmez” doğasına ve “mevcut ödeme yöntemleriyle rekabet edebilecek” bir potansiyele sahip olduklarına dikkat çekildi.

New York Fed Araştırma ve İstatistik Grubu’na mensup olan iki ekonomist Michael Lee ve Antonie Martin, finansal güven ve kripto para alanlarının temel kavramlarına ilişkin soruları yanıtlayarak görüşlerini bildirdiler. Sanal para birimlerinin altın gibi “gerçek bir şeye dayanmadıkları” düşüncesine işaret eden Lee konuyla ilgili olarak şu açıklamaları yaptı:

“Sanal paraların fiziksel bir mala dayanmadıkları konusunda haklısınız ancak dolar ve birçok modern para birimi de öyle.”

Kaynak : http://coin-turk.com

Rose Trader

İş hayatıma çok küçük yaşlarda ticaret yaparak başladım. Bilgisayar Mühendisliği eğitimi alıp bu alanda aktif çalışma yaşantımı devam ettirmekteyim. Ancak ekonomi piyasalarının istatistiksel dünyası ile tanışmam akabinde Yüksek lisansımı Ekonometri alanımda yapıp bu yönde yeni yatırımcılara eğitmenlik ve danışmanlık da yapmaktayım.

Bir cevap yazın