Evde Bitcoin Üretmek

Artan enflasyon, ekonomik istikrarsızlık günümüzde insanları tamamen farklı arayışlara sürüklüyor. Evde bitcoin üretmek kelime grubu da tam bu noktada en sık araştırılan konu haline gelmiş durumda. Ülkemizde bitcoin ve altcoin ‘e yaklaşımlar 3 ‘e ayrılıyor. Bitcoin ‘i bilenler ama yatırım için güvenmeyenler, bilen ve yatırım yapanlar. Son olarak hiç bilmeyenler.

 

Evde Bitcoin Üretmek

Bilenlerin ve güvenenleri tamamı evde bitcoin üretmek , evde altcoin üretmek gibi bir çok farklı konuyu araştırıyor şüphesiz. Ancak evde bitcoin üretmek konusuna bilinçsizce yaklaşanlar özellikle günümüzde hüsrana uğruyor. Geçtiğimiz senelerde 2010 – 2011 gibi evde bitcoin üretmek gayet makul ve yapılabilir bir durumdu.

Ancak günümüzde evde bitcoin üretmek gibi bir durum mümkün değil diyemesem de, hem çok meşakatli hem de yersiz. Zira bitcoin miner cihazlarına artık ciddi yatırımlar yapmanız gerekiyor.evde altcoin uretmek

Aksi takdirde bu cihazların gerek elektrik ve gerekse diğer bakımları düşünüldüğünde gelir elde edemediğiniz gibi bir de zarara uğruyorsunuz. Hadi maddi zararı bir kenara bıraktı ya kaybolup giden zaman !!!

Tüm bunlar ışığında artık bitcoin madenciliği oldukça zor yapılacak bir iş. Başlı başına yatırım ve planlama gerekli. Buraya kadar yazdıklarım şahsi fikirlerim değil gerçeklerdir.

Ancak evde bitcoin üretmek ya da herhangi bir yerde bitcoin üretmenin ilgili yatırımı yapabilecek seviyede bir sermayeye sahip olsanız da mantıksız olduğu kanısındayım. İşte bu benim şahsi fikrimdir.

Buralara yapacağınız yatırımı gayet makul seviyelerde coin borsalarında daha değerli hale getirebilirsiniz. Hatta sadece bitcoin alıp satarak bile çok daha iyi gelirler elde edilebilir.

evde bitcoin uretmek

 

Evde Altcoin Üretmek

Bu konuda piyasa da, ben de daha ılımlıyız diyebilirim. Çünkü potansiyel değerlenecek bir altcoin ‘i evde üretmek çok daha basit ve mantıklı olabilir. Bildiğiniz gibi kripto para madenciliğin de zorluk seviyesi isminde bir kavram var. Yeni kripto paralarda yani altcoin ‘lerde bu seviye yeni çıktıklarından çok daha düşük seviyelerde.

Dolayısı ile iyi bir araştırma gerçekleştirip bu tür bir madencilik işine girişilebilir. Hem maliyet hem de elde edilecek gelir açısından daha faydalı olabileceği kanaatindeyim.

Rose Trader

İş hayatıma çok küçük yaşlarda ticaret yaparak başladım. Bilgisayar Mühendisliği eğitimi alıp bu alanda aktif çalışma yaşantımı devam ettirmekteyim. Ancak ekonomi piyasalarının istatistiksel dünyası ile tanışmam akabinde Yüksek lisansımı Ekonometri alanımda yapıp bu yönde yeni yatırımcılara eğitmenlik ve danışmanlık da yapmaktayım.

Bir cevap yazın