Ethereum Yeni Güncellemesini Yayınladı

Ethereum’un Geth düğüm yazılımının yeni bir versiyonu çıktı ve gelecekteki “Bizans” yükseltme desteğinin yanı sıra bir dizi performans iyileştirmesi de bulunuyor.

Megara olarak adlandırılan yeni kodlanmış Geth , daha geniş “Metropolis” güncellemesinde iki parçanın ilkini oluşturan Bizans için geliştirilen tüm yenilikleri içerecek şekilde yeniden biçimlendirildi . Ethereum , gelecek ay içinde Bizans çatalını harekete geçirmeyi hedefliyor .

Özellikle, ethereum testnet olan Ropsten’de Bizans’ın piyasaya çıkması için resmi bir blok numarası içeriyor. Daha önce 18 Eylül için belirlenen blok numarası resmi olarak 1,700,000, kabaca yedi gün içinde ulaşılabileceği düşünülüyor.

Bizans iyileştirmeleriyle uyumluluğun üzerine, yeni performans geliştirmeleri yazılıma sunuldu. Bunların arasında bir düğümün gerektirdiği veri depolama miktarını 26,3GB’den 14,9GB’a düşürme adımları var – etulyeyi çalıştırmak için daha hafif hale getiriyor. Güncellenen düğümler, sözleşmeleri daha hızlı bir şekilde işleyebilecek ve filtreleme süreleri saniyenin bir dakikasından birkaç saniyeye düşürülecektir.

Bazı güncellemeler henüz tamamlanmadı, ancak sonunda peer-to-peer protokolünün bant genişlethereum guncellemeiği gereksinimini 33.6GB’den 13.5GB’ye düşüreceğini taahhüt etti. Ayrıca, bir bellek önbelleğe alma iyileşme “büyüklük, çift siparişleri” tarafından hızında artmalıdır bırakma durumları.

Megera ayrıca gelişmiş bir işlem havuzu da içeriyor. Geth’in önceki sürümünde, yüksek ödemeli işlemler ayrım gözetmeden önceliklendirildi – ancak, bu yeni sürümde, bir Geth kullanıcısının kendi işleminde daha az para birimi içermesine bakılmaksızın öncelik her zaman öncelik kazanacaktı.

Geliştirilmiş güvenlik için, işlem diskindeki yeni koruyucu önlemler, bir düğüm çökmesi durumunda yerel hareketler için bir yedek oluşturulmasını zorlar. Ayrıca, Geth şimdi de Trezor serisinin  donanım cüzdanlarını destekleyecek .

 Shutterstock’tan komut satırı görüntüsü

 

Kaynak ( Source ) : https://www.coindesk.com

Rose Trader

İş hayatıma çok küçük yaşlarda ticaret yaparak başladım. Bilgisayar Mühendisliği eğitimi alıp bu alanda aktif çalışma yaşantımı devam ettirmekteyim. Ancak ekonomi piyasalarının istatistiksel dünyası ile tanışmam akabinde Yüksek lisansımı Ekonometri alanımda yapıp bu yönde yeni yatırımcılara eğitmenlik ve danışmanlık da yapmaktayım.

Bir cevap yazın