Ethereum Nasıl Alınır ?

Bitcoin fiyatlarının artması ile birlikte gözler yatırım yapılabilecek ikinci bir kripto para birimi bulmaya çevrildi. Nitekim şu an için bitcoin ‘e gerek fiyat ve gerekse alt yapı anlamında rakip olabilecek tek kripto para birimi ethereum olarak gösteriliyor.

Ethereum nasıl alınır sorusunun cevabını vermeden önce son dönemde yapılan yatırımların ve büyüyen pazarın kripto para sektöründe 240 milyar dolara ulaştığını belirtmek isterim.

Bu rakamın yarısından fazlasını bitcoin ve ethereum oluşturuyor. Ethereum nedir isimli yazımda alt yapısı ile ilgili de bilgi edinebilirsiniz. Yatırım anlamında çok ciddi bir hacim elde eden ethereum özellikle son dönemdeki yükselişi ile birlikte yatırımcısına büyük katma değer sağladı. Haliyle akıllara takılan ilk soru ethereum nasıl alınır oluyor.

Zira ethereum 290 $ seviyesinden 15 gün içerisinde 470 $ seviyesine yükselerek büyük bir hacim kazandı.

 

ethereum madenciligi

 

Ethereum Nereden Alınır

Ethereum, temel de iki farklı biçimde elde edilebiliyor. Birinci yöntem her kripto para biriminde olduğu üzere madencilik yöntemi. Ethereum madenciliğine yönelik üretilen ekran kartları yardımı ile ethereum elde edebilir ve bu ethereum ‘ların satışlarını gerçekleştirebilirsiniz.

İkinci yöntem ise ethereum ‘u ilgili borsalardan para ile satın almak. Türkiye ‘de ethereum satın alınabilen borsaların sayısı iki. Aslında daha fazla ancak kullanıcılar tarafından güvenilir kabul edilen borsa sayısı iki tane demek daha doğru olur. Bunlardan biri Btcturk diğeri ise Koineks. Ancak her geçen gün bu sayı artacak gibi görünüyor.

Yurt dışında önemli hacimleri olan borsaların da çok yüksek oranda ethereum sattığını görüyoruz. Poloniex, cex.io, bittrex, bitfinex bu sitelerden sadece bir kaçı.

Ethereum ‘u günlük olarak al sat yapabileceğiniz gibi alıp uzun süreli bir yatırım olarak da saklayabilirsiniz. Zira ethereum kurucusu Vittalik ‘in Rusya devlet başkanı Vladimir Putin ile araları oldukça iyi. Bu ikili ilişkiler sayesinde de ciddi bir sükse yakalayacağı tahmin ediliyor.

Genel anlamda kripto para piyasasının kanısı bitcoin ve ethereum ‘un daima liderlik köşesinde kalacakları yönde. Ancak elbette ileride ne olacağını kestirmek oldukça zor. Merkezi bir otorite tarafından yönetilemiyor olmaları kendi içerisinde bölünmeler yaşamalarına sebebiyet verebiliyor.

Bu durumda ister istemez değer kaybettiriyor. Ancak ethereum ‘da bitcoin gibi sağlam temellere oturmuş gibi görünmekte. Yatırımcı için daima güvenilir bir liman denilebilir.

Ethereum Madenciliği

Rose Trader

İş hayatıma çok küçük yaşlarda ticaret yaparak başladım. Bilgisayar Mühendisliği eğitimi alıp bu alanda aktif çalışma yaşantımı devam ettirmekteyim. Ancak ekonomi piyasalarının istatistiksel dünyası ile tanışmam akabinde Yüksek lisansımı Ekonometri alanımda yapıp bu yönde yeni yatırımcılara eğitmenlik ve danışmanlık da yapmaktayım.

Bir cevap yazın