Ethereum Geliştirmesi Gecikiyor

Ethereum birçok ico ‘ya alt yapı desteği sağlayan teknolojisi sayesinde önemli bir noktaya geldi. Piyasalarda fiyat anlamında bitcoin ‘in en önemli rakibi olması nedeni ile ethereum büyük ölçüde ilgi görüyor. Ancak büyümenin daima gerçekleri vardır.

Nitekim bu gerçekler değişmeyi ve gelişmeyi içerir. Gelinen noktada bu hacim ve talebi karşılayabilmek adına Ethereum yetkilileri metropolis geliştirmesini Eylül ayında yapacağını belirtmesine karşın yeni geri dönüşlere göre biraz gecikeceği vurgulandı.

Yapılacak geliştirmelerin adı Byzantium ve Constantinoble olacak.

Ethereum Bzyantium Geliştirmesi :ethereum

Byzantium, ethereum ağının açıklarını kapatarak daha verimli ve güvenli çalışmasını sağlayacak. Bu geliştirmenin bir başka kanadı ise zorluk seviyesi geliştirmesi. Yeni kodlamaya göre ethereum madenciliği çok daha seri ve uygun maliyetlerde olacak.

Etherum Constantinoble Geliştirmesi :

Ethereum bu geliştirmesi de ağın olası tehditlerle mücadelesi ve güvenliği açısından henüz tarih anlamında netlik kazanabilmiş değil. Bu geliştirmeye göre ethereum network hesapları daha esnek ve şahsa özel biçime getirilecek. Bu şu anlama geliyor ethereum yatırımcıları, ödemelere istedikleri kriptografik ayarları uygulayarak şahsi güvenlik metotlarını tanımlayabilecek.

Ethereum her yönü ile önemli atılımlara ve fiyatlamalara gebe bir kripto para. Rusya hükumetinin de desteklemesi ile birlikte çok daha önemli atılımlar yapabilecekler gibi görünüyor. Geçtiğimiz günlerde gerçekleşen Butterin – Putin toplantısı dahi ethereum ‘un önemini belirtir nitelik ve nicelikte.

Ethereum yukarıda da belirttiğimiz üzere ico ‘ların bir çoğunun kullanıldığı kripto para birimi. Olumlu anlamda da olumsuz anlamda da ethereum ‘un en önemli özelliklerinden biri bu.

Şayet lanse edilen altcoin ico’ları herhangi bir haber ya da durumdan etkilenirse bu doğrudan ethereum fiyatlarına da yansıyor. Dolayısı ile ethereum yatırımı için oldukça dikkat edilmeli.

Şu son dönemde ethereum bitcoin fiyatı ile doğru orantılı olarak hareket eder hale geldi. Ancak bunun böyle devam edeceğini birçok uzman ön görmüyor.

Rose Trader

İş hayatıma çok küçük yaşlarda ticaret yaparak başladım. Bilgisayar Mühendisliği eğitimi alıp bu alanda aktif çalışma yaşantımı devam ettirmekteyim. Ancak ekonomi piyasalarının istatistiksel dünyası ile tanışmam akabinde Yüksek lisansımı Ekonometri alanımda yapıp bu yönde yeni yatırımcılara eğitmenlik ve danışmanlık da yapmaktayım.

Bir cevap yazın