Çin Yetkilileri Coinbase Ziyaret Etti

Çin Halk Bankası ve hükumet yetkilileri A.B.D merkezli coinbase ve Ripple ‘ı ziyaret etti. Bildiğimiz gibi ripple Alibaba şirketi ile ortak bir çalışma başlatmış ve Çin piyasasına adım atmıştı.

Bu tür gelişmeler ile Çin’e önemli ölçüde nüfus etmeye çalışan firmaları ve ilgili teknolojileri detayları ile araştırmaya alan Çin hükumeti gerekli önlemleri alarak kripto para piyasasında kontrolü kaybetmek istemiyor.

Blockchain teknolojisini kullanan birçok firmayı takibe almalarına karşın doğrudan piyasalarına giriş yapan firmaları da haklı olarak yekın markaja alıyor. neocoin

Şangay finansal araştırma enstitüsü bu tür ziyaretler sayesinde önemli tecrübeler edindiklerini ve gelişim kaydettiklerini belirtti.

Yapılan araştırmalar ve ziyaretler neticesinde Çin’li yetkililerin yasal bir dijital para biriminin geliştirilmesinde mutabakata vardıkları belirtiliyor.

Yatırım piyasasının önde gelen yatırımcıları da Çin tarafından yasal bir kripto para biriminin üretilmesi global piyasalara olumlu yansıyacağı görüşünde. Bu tür gelişmelerden şimdiye kadar daima bitcoin ‘in işine yaradığını da söylemeden geçmek pek doğru olmayacaktır.

Dijital para birimlerinin atası olarak bu yönde yapılan her geliştirme doğrudan olmasa da dolaylı yollardan bitcoin ‘e yarıyor.

Öte yandan her nekadar araştırmalar gerçekleştirseler de Çinli yetkililer dijital para birimlerine ilk çıktıkları günden bugüne kadar hep ön yargı ile baktı. Kripto paralara önemli ölçüde pres yapan Çin son olarak da Neo ile ilgili bir yaptırım uyguladı.

Yapılan Çin hükumeti baskısı ile Neo aldığı kararı Ethereum ‘a şöyle bildirdi.  “Çin ekosistemin de çeşitli nedenlerden dolayı Çin ‘li kullanıcılara hizmet veremeyeceğiz.” Elbette Çinli yatırımcılar neo satın almak isterse alabilecekler. Ancak Neo hizmet verme noktasında
Çin’de hizmet vermeyeceğini Ethereum’a bildirdi.

neo

 

 

 

 

 

 

 

Dolayısı ile Neo’daki asıl değer kaybının artık Çinli kullanıcılara hizmet veremeyecek olması şeklinde yorumlayabiliriz. İleride nasıl gelişmeler yaşanır bilinmez ancak yatırımcıların genelinin neo ‘daki bu beklenmedik düşüşün sona ereceği yönünde.

Rose Trader

İş hayatıma çok küçük yaşlarda ticaret yaparak başladım. Bilgisayar Mühendisliği eğitimi alıp bu alanda aktif çalışma yaşantımı devam ettirmekteyim. Ancak ekonomi piyasalarının istatistiksel dünyası ile tanışmam akabinde Yüksek lisansımı Ekonometri alanımda yapıp bu yönde yeni yatırımcılara eğitmenlik ve danışmanlık da yapmaktayım.

Çin Yetkilileri Coinbase Ziyaret Etti” için bir yorum

Bir cevap yazın