BTC-e Yatırımcılarına Ödemelerini Yapacak

Rus merkezli BTC-e dijital para borsası yatırımcılarına geri ödeme yapacağı programı detayları ile açıkladı. Bildiğiniz gibi btc-e yöneticisi Yunanistan’da yakalanmış ve btc-e ‘ye fbi tarafından operasyon düzenlenmişti. Yolsuzluk iddiaları nedeni ile borsa işlem yapamaz hale gelmişti.

Web siteleri hala işlemlere kapalı durumda. FBI, çalışanların büyük bir bölümünü tutukladı. Sunuculara ve bazı cüzdanlara el koydu. Btc-e 30 ağustosa kadar A.B.D merkezli ödemelerin %55 ‘i nin yapılacağı duyurulurken geri kalan ödemelerin de belli bir program dahilinde gerçekleşeceği belirtiliyor.

BTC-e ‘nin en çarpıcı ifadesi ise “Tüm kullanıcılara, hizmet kapanışında siyasi bir arka plan olduğuna ve ABD’den gelen baskıyı bildirmek istiyoruz.” oldu.Btc-e

Ayrıca yakın zamanda hala serbest olan btc-e çalışanları ve avukatları twitter ‘dan bazı açıklamalar yaptı. Yeniden markalaşmaya gidilebileceği, ödemelerin en kısa sürede yapılmaya çalışılacağı ve iş ortakları ile birlikte hareket etmeye çalışılacağından bahsettiler.

Aynı açıklamada şirket kaynaklarının serbest bırakılması halinde bu süreçlerin daha da hızlanabileceğini ve 1 ağustosta yapılan hard fork neticesinde ortaya çıkan Bitcoin Cash için de 1:1 ödeme yapacaklarını belirttiler.

Btc-e bitcoin.org ‘dan da benzer bir duyur gerçekleştirildi. Ciddi bir zararın olduğu aşikar olmasına karşın el konulan şirket varlıklarının yatırımcıların ücretlerini geri ödemeye yeteceği tahmin ediliyor.

Btc-e avukatları Eylül ayında bir çok yeni gelişmenin olacağını düşünüyor. Bu tip sıkıntılar her bitcoin borsasında yaşanabileceği için bizlerde gerekli önlemleri almamız gerekiyor. Önemli yatırımları mümkün olduğunca şahsi cüzdanlarda tutmamız gerekiyor.

Teknoloji çağında olmamız nedeni ile sadece bitcoin borsalarının dolandırıcılık konularına karışması değil aynı zamanda dışarıdan gelebilecek tehditlere karşı da önlemler alınabilir. Bu önlemlerden en garantisi offline ( kapalı ) cüzdanlarda kripto paraların saklanmasıdır.

Offline cüzdanların dışarı ile hiç bir bağlantısı bulunmuyor. Herhangi bir hack girişimine de bu sayede maruz kalması mümkün olmuyor. Bu sayede en güvenilir şekilde dijital paralarımızı saklayabiliyoruz.

 

Rose Trader

İş hayatıma çok küçük yaşlarda ticaret yaparak başladım. Bilgisayar Mühendisliği eğitimi alıp bu alanda aktif çalışma yaşantımı devam ettirmekteyim. Ancak ekonomi piyasalarının istatistiksel dünyası ile tanışmam akabinde Yüksek lisansımı Ekonometri alanımda yapıp bu yönde yeni yatırımcılara eğitmenlik ve danışmanlık da yapmaktayım.

Bir cevap yazın