Bitcoin Neden Düşüyor

Bitcoin haftayı sert düşüş ile kapattı. Herkes sebep ararken bir anda yine Çin’den gelen spekülatif bir kaç haberin bu konuya sebebiyet verdiği gözlemlendi. 1 Milyardan fazla insanın yaşadığı bir ülkede bitcoin yasaklanıyor haberi dolaşırsa bu tür anlık sert düşüşler olması normal.

 

Bitcoin Neden Düşüyor ?

Anormal olan bizim ülkemizde yatırım anlamında tecrübeli olduğunu belirten bir grup insanın bu tür sert düşüşlerde hala panik yapıyor olması ve etrafını da paniğe sevk etmesi. kripto para

Arkadaşlar sürekli eleştirel yazıyorsun diyeceksiniz ama Allah aşkınıza yapmayın. Daha 1 ay önce bu Çin’liler biz btc ‘yi böleceğiz BTC battı bitti demediler mi? Hard fork‘a gittiler !!! sonuç ne oldu ? Bitcoin hiç görmediği tarihi zirveleri gördü.

Size soruyorum. Hard fork gibi kısmen daha büyük bir konu bile bitcoin ‘i etkileyememiş hatta daha güçlendirmişken bu tür dalgalanmalarda hala nasıl panik yapıp btc yatırımınızda kayıp yaşıyorsunuz. Ya da daha az karla satıyorsunuz.

Bir yatırımcı balık hafıza ile hareket ediyorsa onun bu platformda kesinlikle yeri yoktur. Biz bu kadar balık hafızalı davranamayız ve hareket edemeyiz. Akıllı bir yatırımcı için Bitcoin ‘in sert düşüş yaşaması kadar mükemmel bir şey olabilir mi? Bitcoin düşüş yaşadığında 4700 $ ‘dan 4000 ‘lere düşüyor.

Ama altcoin ‘ler aynı oran büyüklüğünde düşüyor mu? Kesinlikle hayır. Elbette belli oranda düşüşler yaşıyorlar ama bu kadar büyük olmuyor. Yani bizim için aslında 2 fırsat birden doğuyor. Önce düşük fiyattan bitcoin satın almak, sonrasında da yine düşük fiyattan altcoin yatırımı yapmak.

btc fiyat

 

Yatırımınızın 2 kat hatta doları da hesaba katarsak ( dolarda şu an düşüş trendinde ve mutlaka yükselecektir ) belkide 3 kat yükseliş sağlayabileceğimiz fırsatları bile değerlendiremeyip bir de üzerine panik havasına giriyoruz. Bu anlaşılır bir durum değil. Bu arada yukarıda belirttiğim 3 kat demek 1 lira koyup 3 liraya kesin çıkar demek değildir.

3 adet farklı para biriminin yükselişe geçmesi halinde ( ki beklentiler yıl sonuna doğru hepsinin yükselmesi ) paramızı 3 farklı değişken yardımı ile daha da yukarılara taşımak demektir. Ortada panik yapılacak bir durum yok.

Futbol ile ilgilenenler mutlaka tanır ve bilir toprağı bol olsun ünlü Barcelonalı eski futbolcu johan cruyff ‘a sorarlar Barcelona’nın bu hegemon futbolunun sırrı nedir ? Cruyff cevap verir

” Futbol basit bir oyundur. Zor olan onu basit oynayabilmek. Barcelona bunu yapabiliyor “

” Konu işte bu kadar basit. Bitcoin borsaları için de aynı cümleyi kurup altına imza atabilirim. Düşünce al sabret, sabret, sabret ve yükselince sat. ”

Bu yazımızın başlığı bitcoin neden düşüyor değil. Bitcoin düşüşünden nasıl faydalanılır olmalı. Ama gelin görün ki hiç kimse bunu google yazmıyor !!!

Rose Trader

İş hayatıma çok küçük yaşlarda ticaret yaparak başladım. Bilgisayar Mühendisliği eğitimi alıp bu alanda aktif çalışma yaşantımı devam ettirmekteyim. Ancak ekonomi piyasalarının istatistiksel dünyası ile tanışmam akabinde Yüksek lisansımı Ekonometri alanımda yapıp bu yönde yeni yatırımcılara eğitmenlik ve danışmanlık da yapmaktayım.

Bitcoin Neden Düşüyor” için bir yorum

Bir cevap yazın