Bitcoin Nasıl Alınır

Bitcoin rekor üzerine rekor kırınca herkes bitcoin nasıl alınır sorusunu sormaya başladı günümüzde. Bitcoin nasıl alınır ve bitcoin nereden alınır sorularına cevapları vermeden önce bitcoin satın almak konusundaki stratejinizi belirlemek durumundasınız.

Bitcoin kısa vadeli fiyat hareketlerinden para kazandırabilecek bir kripto para birimi olmakla birlikte asıl kazançları uzun vadede sağlayabileceğinizi unutmamalısınız. Elbette iyi bir day trader günlük ve haftalık olarak al sat yaparak bitcoin sayısını artırabilir ve hem kısa vadede ihtiyacı kadarını çekebilir hem de yatırımının büyük bölümünü yine içeride tutabilir. Bu tamamen odağınıza, yeteneklerinize ve bütçenize bağlı bir durum.

Bitcoin Nasıl Alınır ?bitcoin nasil alinir

Bitcoin satın almak için yurt içi ve yurt dışı bitcoin borsalarını kullanmak en kolay ve makul yoldur. Türkiye ‘de ya da yurt dışında nereden bitcoin satın alırsanız alın bu işi uzun süredir ve en problemsiz şekilde yapan firmaları araştırıp onlarla çalışın. Bitcoin nasıl alınır sorusunun yanına bitcoin güvenli olarak nasıl alınır sorusunu da eklemeniz sizin adınıza önemli bir artı olacaktır. Türkiye ‘de btcturk, koinim ve paribu şu an en fazla hacim yapan ve problemsiz firmalar arasında görünüyorlar.

Firma seçimini tamamladıktan sonra belirlediğiniz firmanın web sitesinde üyelik bilgilerini doldurmanız gerekiyor. Üyelik bilgilerini doldurduktan sonra her firma bir takım doğrulama prosedürleri istiyor. Kimlik doğrulama, adres ve telefon doğrulama gibi. Bütün firmaların prosedürleri birbirlerine benzer. Bu doğrulamalar ile ilgili detay bilgiyi her firma kendi web sitesinden zaten veriyor.

Prosedürleri yerine getirdikten sonra bitcoin nasıl alınır kısmına gelelim. Yurt içerisindeki bir borsa ile çalışacaksanız, o borsaya banka hesabınızdan para aktarıyorsunuz. Aktardığınız para ile güncel bitcoin kurundan TL karşılığında bitcoin satın alabiliyorsunuz. Elbette güncel fiyattan alabildiğiniz gibi dilerseniz borsalara işlem emri girmek de mümkün.

Bitcoin alabilmek için bitcoin ‘in düşmesini takip etmek yerine borsaya bitcoin şu fiyata düştüğünde otomatik olarak param kadar btc satın al emri girebilirsiniz. Bununla birlikte aynı şekilde bitcoin satın aldıktan sonra da şu fiyata çıktığında bütün bitcoin ‘lerinizi ya da belirteceğiniz kadarını otomatik olarak sat diyebilirsiniz.

Bitcoin ‘lerinizi avantajlı bir fiyattan sattıktan sonra kendi banka hesabınıza TL olarak geri para çekim emri verirsiniz. Bu sayede bitcoin

koinim

almış satmış ve gelir elde etmiş olursunuz. Bununla birlikte isterseniz bitcoin satın alımını gerçekleştirdikten sonra aldığınız bitcoin ‘leri

 

şahsi bitcoin cüzdanınıza çekebilirsiniz. Bitcoin cüzdanı hakkında detaylı bilgi için tıklayınız… 

 

Bazen yatırımcılar bitcoin satın aldıkları bitcoin borsalarına güvenmeyebiliyor. Bu gayet doğal karşılanabilecek bir durum. İşte bu tür bir güvensizlik duygusu yaşarsanız bitcoin ‘lerinizi satın alım yaptığınız bitcoin borsasında değil de şahsi bitcoin cüzdanınız da muhafaza edebilirsiniz.

 

 

Görsel Kaynak : www.koinim.com

Rose Trader

İş hayatıma çok küçük yaşlarda ticaret yaparak başladım. Bilgisayar Mühendisliği eğitimi alıp bu alanda aktif çalışma yaşantımı devam ettirmekteyim. Ancak ekonomi piyasalarının istatistiksel dünyası ile tanışmam akabinde Yüksek lisansımı Ekonometri alanımda yapıp bu yönde yeni yatırımcılara eğitmenlik ve danışmanlık da yapmaktayım.

Bitcoin Nasıl Alınır” için 2 yorum

Bir cevap yazın