Bitcoin Hesap Açma

Bugünlerde Bitcoin hesap açma işlemi çok aranır oldu. Ancak bitcoin hesap açma aslında doğru bir arama metodu değil. Bitcoin satın almak için bir bitcoin borsasında hesap açmanız gerekmekte. Bitcoin hesap açmak için bazı prosedürler söz konusu. Kimlik doğrulama, kart doğrulama adres doğrulama vb. gibi.

Bitcoin hesap açmak 18 yaşını geçmiş herkes için mümkün. Reşit olan herkes bitcoin temin edebilir. Bitcoin temin etmenin birden fazla yolu bulunur.

1- Bitcoin borsaları ile bitcoin satın almak : Bitcoin borsalarından nasıl bitcoin temin edebileceğinizi öğrenmek için tıklayınız…

2- Birebir ticaret ile bitcoin satın almak : Birebir ticaret karşılığında bitcoin temin edebilirsiniz. Arada banka benzeri bir aracı kurum olmadığından dikkatli olmanız gerekmektedir. Tamamen karşılık güven esasına dayalı olarak alım satım yapabilirsiniz.bitcoin hesap acma

3- Bitcoin ATM ile bitcoin satın almak : Her ne kadar Türkiye ‘de Atatürk Hava Limanında bitcoin atm ‘si üzerinden bitcoin satın alabilir, ya da mevcut bitcoin ‘inizi paraya çevirebilirsiniz. Dünya ‘da birçok metropol de bitcoin ATM ‘sine rast gelmek mümkün.

4- Ticaret ile bitcoin temin etmek : Günümüzde e-ticaret sitelerinin bazıları bitcoin ile alım satım gerçekleştiriyor. Bu sayede bitcoin sayılarını artırabiliyor ve kazanç sağlayabiliyorlar. Bununla birlikte bitcoin ile alış veriş yapmak kullanıcı için de hız anlamında avantajlı.

Güvenlik anlamında da gönderim gerçekleştirdiği web sitesine ait ekran görüntüsünü alması yeterli.

Çünkü e-ticaret çıktığı ilk günden bugüne kadar karşılık güven üzerine kurulan bir ticaret modellemesi. Dolayısı ile hiç bir e-dükkan sahibi güvenini yitirmek istemez. İşlemleri gayet güvenle gerçekleştirebilirsiniz.

5- Fiziki bitcoin : Fiziki bitcoin ‘lerde arkasında bir hologram bulunan ve altın, gümüş ya da bronz olarak üretilen bitcoin ‘lerdir. Fiziki bitcoin ‘leri karşılıklı işlemlerde kullanabileceğiniz gibi dijital ortama da aktarabilirsiniz. Ancak bu aktarımdan sonra daima dijital ortamda kullanmak mecburiyetindesiniz.

Bitcoin hesap açmak aynı zamanda kendi bankanızı kurmuş olmak demektir. Çünkü herhangi bir şekilde aracı olmadan dijital paranızı koruma altında tutabilir dilediğiniz de harcayabilir dilediğinizde de kağıt paraya çevirebilirsiniz.

Bu anlamda avantajlarını daha önceki bir çok yazımızda da belirttiğimiz gibi en basit örnek ile yurt dışında acil bir paraya ihtiyacınız olduğunda bitcoin ‘inizi hızlıca paraya çevirebilir ve kullanabilirsiniz.

 

Göresl Kaynak : http://www.paraanaliz.com/

Rose Trader

İş hayatıma çok küçük yaşlarda ticaret yaparak başladım. Bilgisayar Mühendisliği eğitimi alıp bu alanda aktif çalışma yaşantımı devam ettirmekteyim. Ancak ekonomi piyasalarının istatistiksel dünyası ile tanışmam akabinde Yüksek lisansımı Ekonometri alanımda yapıp bu yönde yeni yatırımcılara eğitmenlik ve danışmanlık da yapmaktayım.

Bir cevap yazın