Amazon Bitcoin Kabul Edebilir

Son dönemde yaşanan olumsuz havanın bitcoin fiyatlarına olan etkisi herkes tarafınca malum. Ancak Amazon’un Ekim ayında bir ödeme yöntemi olarak Bitcoin’i kabul etmeye başlayabileceği söylentileri dolaşıyor . Söylentiler , squawker.org ile ilgili yakın tarihli bir rapordan kaynaklanıyor gibi görünüyor.

Bu haber aranan kan bulundu yorumları yapılmasına neden oldu. Bitcoin ve kript para ticareti için önemli bir ivme yakalanabileceği ve ilgili ticaretin tekrar canlanabileceği söylentiler arasında.

Bazı anketler , şirketin bunun yapılması için maddi bir gerekçe olacağını belirtti ancak resmi bir açıklama yapılmadı. Squawker.org yazısında yatırımcı James Altucher’ın bülteninde bir söz var. Kaynağa göre, Altucher, birçoklarının önceden duyuruma açık bilgilere sahip olabileceğini düşünen tecrübeli bir tüccardır.

Makale şunu diyor:

James Altucher (ortaklaşa) 20’den fazla şirket kurdu, 11 kitap yazdı ve birçok önemli yayına katkıda bulundu. Eski bir hedge fon yöneticisi ve girişim kapitalistiydi aktivist blogger / podcaster yaptı ve bir abonelik tabanlı posta listesi sunuyor – Amazon bilgisinin kaynağı.

altcoin

Böyle bir duyuru uzun bir vuruş, ancak düşünülemez. Online perakendeciler Bitcoin’i kucaklamaya başladıklarında, Amazon hakimiyetini korumak için muhtemelen aynısını yapacaklar. Aşırı Stok Yöneticisi Patrick Byrne şunları söyledi: “Dava uygun olmalılar. Yoksa hayrete düşürürdüm, çünkü Bitcoin’i kabul eden tek büyük, büyük perakende sitesiysek pazarın bir kısmını bize devredemezler. ”

 

 

Kaynak: https://cointelegraph.com

Rose Trader

İş hayatıma çok küçük yaşlarda ticaret yaparak başladım. Bilgisayar Mühendisliği eğitimi alıp bu alanda aktif çalışma yaşantımı devam ettirmekteyim. Ancak ekonomi piyasalarının istatistiksel dünyası ile tanışmam akabinde Yüksek lisansımı Ekonometri alanımda yapıp bu yönde yeni yatırımcılara eğitmenlik ve danışmanlık da yapmaktayım.

Bir cevap yazın